חוק הסיעוד

 
על פי חוק סיעוד, המוסד לביטוח לאומי מעניק לאנשים המתגוררים בביתם וזקוקים לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות.

גמלת סיעוד - הגמלה הינה גמלת שירותים במסגרתה מגיעה מטפלת לבית הזכאי ומסייעת בביצוע הפעולות ובניהול משק הבית. המטרה הינה להשאיר את הזכאי לשירותי סיעוד בביתו בקהילה אותה הוא מכיר ולהמשיך לחיות בכבוד ללא תלות באחרים. הטיפול כולל עזרה ברחצה, הלבשה ואכילה, לווי בעת יציאה מחוץ לבית (רופא, בית מרקחת, קניות) וכן עזרה בניהול משק הבית כמו בישול כביסה גיהוץ וניקיון סביבת הזכאי.

היקף הגמלה נע בין 9.75 ל-22 שעות בשבוע כאשר היקפה וזכאותה נקבעים על ידי בודקים מקצועיים של המוסד לביטוח לאומי.

השירות ניתן ללא עלות לזכאים, מומן בכולו על ידי המוסד לביטוח לאומי וניתן על ידי חברת הסיעוד אשר מעסיקה את המטפלות.
 

תנאים לזכאות על פי חוק סיעוד

 
לפי חוק סיעוד, לגמלה זכאים תושבי ישראל בני 67 לגברים ו62 לנשים המתגוררים בקהילה, נקבע כי הם תלויים במידה רבה בעזרתו של אדם אחר בביצוע פעולות אישיות או זקוקים להשגחה, היקף הכנסותיהם אינו עולה על הרף שקבע המוסד לביטוח לאומי ואין הם מקבלים קצבאות שירותים אחרות מהמוסד לביטוח לאומי או מהמדינה (נכות, שירותים מיוחדים וכו').

על מנת לקבוע את היקף הגמלה מגיע לבית הזכאי איש מקצוע- אחות, פיזיותרפיסטית או מרפא בעיסוק אשר בוחן את מידת התלות של הזכאי בסביבה, ומחליט, יחד עם גורמים מקצועיים נוספים, את זכאות הגמלה והיקפה.

לעיתים הגמלה היא זמנית (במקרה של ניתוח, תאונה וכו') כשאר בסוף התקופה ישנה בדיקה נוספת של המוסד לביטוח לאומי.

כאשר ישנה החמרה במצבו של הזכאי ישנה האפשרות לבקש תוספת בגמלה (עד לרף של 22 שעות בשבוע).
 

אופן הגשת גמלה

 
כדי לקבל גמלת סיעוד יש להגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי. את הבקשה יש להגיש בסניף הקרוב למקום מגורי הזכאי. את טופס הבקשה ומצבו התפקודי של המבקש בצירוף חוות דעת רפואית של הרופא המטפל ואישורים על הכנסות המבקש יש להגיש לפקיד התביעות בביטוח הלאומי.

להורדת טופס התביעה ניתן למצוא בעמוד הטפסים או ליצור איתנו קשר ונשלח אותו אליכם בדואר.

על פי חוק סיעוד ניתן להגיש את הטפסים החתומים גם בתיבת השירות של המוסד לביטוח לאומי בכל שעות היממה וללא צורך לעמוד בתור.

תשובת המוסד לביטוח לאומי לגמלת סיעוד מתקבלת לאחר כחודשיים. בזמן הזה, עקב התחשבות במצב הזכאי, אשר נדרש לעזרת הזולת, מעניקה טל אור שירותי סיעוד עזרה ביתית על חשבונה וללא עלות מצד הזכאי עד לקבלת התשובה מהמוסד לביטוח לאומי. לפרטים נוספים צרו קשר עם המשרד.

לזכאים לגמלת סיעוד אשר חלה החמרה במצבם ואינם מקבלים את הגמלה המקסימלית (22 שעות בשבוע) ניתן להגיש בקשה להגדלת הקצבה.

את טופס ההחמרה ניתן למצוא בעמוד טפסים או ליצור איתנו קשר ונשלח אותו אליכם בדואר.
 

זכויות ניצולי שואה

 
הוריכם ניצולי שואה והם אינם מכירים את זכויותיהם? מסייעים לניצולי שואה סיעודיים וזקוקים לעזרה נוספת בטיפול בהם?

חברת טל-אור שירותי סיעוד בע"מ מתמחה בכל נושא הזכויות לניצולי שואה.

התקשרו עכשיו לטלפון 050-5484378 ותקבלו את כל העזרה שאתם זקוקים לה!
 
  • סיוע בכוח אדם מיומן
  • מידע מקיף על זכויות ניצולי שואה וחוק הסיעוד
  • ייעוץ והכוונה לבחירת בית האבות המתאים ביותר לקרובים לכם
  • ועוד!

אל תישארו לבד במערכה. השתמשו במומחים שלנו ותקלו על עצמכם מפני תהליך למידה מתיש.
 

זכויות ניצולי שואה - למי שבאמת מגיע

 
רוב ניצולי השואה הגיעו כבר לגיל מופלג. המעטים שנותרו הם בגילאים שבהם פעמים רבות מתקשים לבצע חלק מהפעילות היום יומית הרגילה לבד. במדינת ישראל יש חוק סיוע לניצולי שואה וחוק סיעוד. המדינה קבעה כללים מדויקים למי מגיע זכויות מתוקף החוק. אחד מהסעיפים הבסיסיים בזכויות ניצולי השואה מגדיר את תקופת הזמן בה דורש הסיוע חי באירופה תחת השלטון הנאצי. על פי החוק, ניצול השואה חי תחת הכיבוש של הנאצים במסתור, בגטאות או במחנות ריכוז. הסיוע ניתן גם למי שברחו משנת 1933 מגרמניה או 1938 מאוסטריה. בנוסף, מבקש העזרה חייב להיחשב סיעודי.
 

מימוש הזכויות

 
כדי לקבל את הסיוע ולממש את זכויות ניצולי שואה, צריך להגיש מספר מסמכים לקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל. בין היתר, הדרישה היא להציג צילום של תעודת זהות או BEG, אישור על פיצויים אותם מקבל ניצול השואה מהגרמנים, אישור הביטוח הלאומי לגבי מצבו של המבקש, צריך לבחור חברת סיעוד ולציין בבקשה את פרטיה וחשוב לציין אם הפונה הוא ערירי. במידה והפונה נשוי, יש לציין אם בן או בת הזוג גם מקבלים סיוע מהקרן.

מתן זכויות לניצולי שואה היא חובה של המדינה והחברה הישראלית, שקיימת במידה רבה בזכות אותם ניצולי שואה. חברת טל-אור שירותי סיעוד בע"מ מתמחה בכל נושא זכויות ניצולי שואה וסיעוד. החברה תוכל לסייע רבות באדיבות ומקצועיות, ולחסוך זמן ומאמץ מיותרים כדי לקבל את המגיע ליקירכם.