לקראת הגעתו של העובד

 
הוריכם זקוקים לעזרה סיעודית צמודה? מעוניינים להעסיק עובד זר לצורך מטרה זו?

חברת טל-אור – שירותי סיעוד נותנת לכם כמה טיפים מצוינים שיעזרו לכם להכין את הבית לקראת הגעתו של העובד הזר!
 
כאשר יקיריכם מוגדרים כסיעודיים, אחד הדברים שניתן לעשות עבורם כדי להקל על אורח חייהם באופן משמעותי הוא להיעזר בעובדים זרים. עובדים אלה נשארים צמודים לקרוביכם 24 שעות ביממה. לכן, חשוב לדאוג להם לחדר משלהם בביתו של המטופל.
טל-אור היא אחת החברות הוותיקות והמובילות בתחום שירותי הסיעוד. מאחר ויש לנו ניסיון של עשרות שנים בתחום זה, החלטנו לרכז עבורכם כמה טיפים מועילים לצורך הכנת הבית לקראת בואו של העובד הזר:
 
  1. הקצאת חדר – רצוי מאוד להכין לעובד הזר חדר משלו, שבו יש מיטה ושידה או ארון לאחסון חפציו. כדאי שלחדר תהיה דלת שהעובד יוכל לסגור אותה, כדי לשמור על פרטיותו.
  2. סיור בבית – לעתים העובד הזר מתבקש לעזור בעבודות הבית השונות. לכן, חשוב לסדר ולארגן את הארונות. כך, כשהוא יגיע, תוכלו להראות לו בדיוק היכן נמצאים חומרי ניקיון וכביסה, היכן המזווה, היכן נמצאים מגבות ומצעים למיטה וכדומה. במהלך סיור זה, רצוי גם להדגים לו איך מכשירי החשמל השונים מופעלים.
  3. רשימת אנשי קשר – רצוי להשאיר במקום בולט לעין רשימה עם מספרי טלפון חשובים, שכוללת בני משפחה וחברים, טלפון של הרופא המטפל ואפילו רשימה של מספרי חירום (מד"א, משטרה, מכבי אש). כשיגיע, תוכלו להסב את תשומת לבו לרשימה זו ובעת הצורך, הוא יוכל לעשות בה שימוש.
  4. רשימת זכויות – רצוי להכין לו מסמך בשפה שהוא מסוגל לקרוא ולהבין, שבו יפורטו כל זכויות העובד. כך, תגרמו לו להרגיש שאתם מכבדים אותו ותאפשרו לו קליטה נעימה.
 
הכנת הבית לקראת בואו של המטפל תקל על התאקלמותו בתפקידו החדש ואף תאפשר לו לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר ובאופן חלק. צרו עמנו קשר עוד היום והצוות המיומן והמקצועי שלנו ישמח להתאים לכם עובדים זרים לצורך טיפול צמוד ביקירכם ולהעניק לכם את כל המידע הנחוץ לכם!

האם דאגתם לביטוח למטפל/ת? אם לא, כנסו עכשיו לעמוד ביטוח עובדים זרים.
 

שאלות נפוצות

 
בין אם אתם שוקלים להעסיק עובדים זרים ובין אם אתם כבר מעסיקים אותם, בוודאי עלו לכם לא מעט שאלות בנושא.
טל אור שירותי סיעוד היא אחת החברות המובילות והוותיקות בתחום הסיעוד. בין השאר, היא גם מספקת שירותי השמה של עובדים זרים. רבים מבין האנשים שנעזרים בשירותינו, מתייעצים עם הצוות המיומן שלנו ושואלים שאלות חשובות. לכן, החלטנו לרכז כמה מהשאלות הנפוצות ואף לענות עליהן עבורכם: שאלות ותשובות
 
 
ש: האם ניתן לקבל מימון לצורך העסקת עובדים זרים?
 
ת: ניתן לקבל עזרה כספית מהמוסד לביטוח לאומי, מחברות הביטוח, ממשרד הביטחון ומהקרן לרווחת נפגעי השואה. לכל אחד מהמוסדות האלה יש תנאים אחרים. לצורך קבלת ייעוץ נוסף בנושא, יש לפנות לצוות של טל אור.
 
 
 
ש: האם כל העובדים הזרים חוגגים את אותם החגים וזכאים לתשלום עבור אותו מספר של ימי חופשה או שיש יוצאי דופן?
 
ת: כל העובדים הזרים זכאים לתשלום עבור 9 ימי חופשה בשנה. במידה והעובד החליט לעבוד ביום החג, יש לשלם לו 150% משכרו היומי הרגיל והוא יהיה זכאי ליום מנוחה חלופי. כמו כן, יש לציין כי עובד זר יכול לצבור רק 7 ימי חופשה בשנה ולמשך 3 שנים, וזאת רק במידה ושני הצדדים הסכימו על כך.
 
 
 
ש: אם העובדים הזרים מתגוררים עם המטופל ונהנים מאוכל, חשמל וכו' – האם ניתן לקזז את שכרם?
 
ת: אכן ניתן לחשב את העלויות המשוערות ולהוריד אותן משכרם של העובדים, כל עוד הקיזוז הינו פחות מ- 10% משכר המינימום המשולם על הוצאות כלכליות או פחות מ- 25% משכר המינימום.
 
 
 
ש: עובד זר התפטר רק בגלל שביקש העלאה בדמי הכיס השבועיים המגיעים לו על פי חוק, אך מעסיקו סירב. האם הוא זכאי לפיצויים?
 
ת: עובד שבחר להתפטר בגלל סיבה כזו אינו זכאי לפיצויים, גם אם הוא נתן הודעה מוקדמת.
 
 
 
ש: האם צריך לשלם לעובד פיצויים אם המטופל נפטר?
 
ת: במידה והעובד הזר עבד לפחות 12 חודשים אצל מעבידו והמטופל נפטר, זכאי העובד לפיצויים בהתאם לחוק.
 
 
יש לכם עוד שאלות? אנחנו כאן בשבילכם! אלו רק כמה מהשאלות שהצוות שלנו נשאל לעתים קרובות. אם יש שאלה אחרת שמטרידה אתכם, אנו מזכירים לכם שאנחנו כאן בשבילכם. אנו מזמינים ליצור עמנו קשר עוד היום כדי לקבל מענה על כל שאלה שעולה לכם. אנשי הצוות שלנו ישמחו לעזור ולהעניק לכם ייעוץ אמין ומקצועי בכל עת.