עובדים זרים

 
הצורך בעובד סיעודי זר מתעורר לרוב ברגעים אשר בהם המטופל אינו מסוגל לדאוג לעצמו עקב החמרה במצבו הבריאותי ולעיתים הנפשי והקוגניטיבי. על בן המשפחה המטפל בנושא נופלת מעמסה כבדה של לטפל בנזקק אשר לרוב אינו מסוגל לבצע פעולות יומיומית פשוטות או זקוק להשגחה במשך רוב שעות היום, לדאוג למציאת מטפלת , כולל השגת רישיונות ומקורות מימון וגם להמשיך ככל הניתן בשגרת חייו.

בטל אור שירותי סיעוד, עובדים זרים נעשה הכל על מנת שהמעמסה על בן המשפחה תהיה מועטה ככל האפשר. נעזור בהשגת הרישיונות המתאימים, נעמוד בקשר עם הרשויות, נספק מטפלת בהתאמה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ואף נעזור במציאת מקורות מימון.

העסקת עובד זר מצריכה רישיון מיוחד ממשרד הפנים (היתר העסקה). היתר ההעסקה מוענק למקרים חמורים בהם המטופל זקוק לסיוע או השגחה במשך רוב שעות היממה אך עדיין מעוניין להישאר בסביבת מגוריו. הזכות להיתר נקבעת במבחני תלות של המוסד לביטוח לאומי. לא יינתן היתר למטופל אשר נמצא במוסד כגון בית אבות או מוסד סיעודי. (דיור מוגן אינו נחשב למוסד לצורך העניין). כאשר חלה החמרה המחייבת אשפוז זמני והמטופל היה עצמאי לפניה ישנה אפשרות לקבל היתר העסקה.
 

עובדים זרים - אופן הגשת הבקשה

 
הגשת בקשה להיתר העסקת עובד זר כרוכה במילוי טפסים מתאימים ותשלום אגרה למשרד הפנים. להורדת הטפסים ולעזרה במילוי הטפסים ותשלום האגרה אנא צרו קשר עם המשרד ונשמח לעזור בכל בעיה.

אישור הבקשה מותנה לרוב בתוצאות מבחן התלות שעורך המוסד לביטוח לאומי. תוצאות המבחן מועברות ישירות למשרד הפנים ואין צורך לצרפן לטופסי הבקשה., וזאת בכפוף לחתימת מבקש ההיתר להעסקת עובדים זרים על כתב ויתור סודיות רפואית המצורף לטופסי הבקשה.
 

תהליך העסקת עובד זר

 
עם קבלת ההיתר להעסקת עובדים זרים ממשרד הפנים יתבצע תהליך ממוקד ופרטני של אבחון צרכי המטופל הסיעודי ובני משפחתו על ידי צוות מקצועי ומיומן של עובדים סוציאליים ומאבחנים מקצועיים אשר יערכו ביקור בבית הנזקק וימלאו דוח כולל על מצבם והצרכים הטיפוליים להם הם זקוקים. לאחר סיכום כל הפרטים אנו נחפש עבורכם את העובד המתאים אשר יענה על הצרכים. ראשית נחפש עובדים מתוך המאגר הקיים בארץ ולפי מידת הצורך תבצע הזמנת עובד מתאים מחו"ל.
 

עובד זר מהמאגר בארץ

 
בארץ קיימים עובדים זרים אשר שוחררו מעבודתם מסיבות שונות ומגוונות, ולאו דווקא שליליות. לעיתים המטופל אשר עבדו בביתו עובר לגור עם משפחתו, עובר לבית אבות, נקלע למצוקה כספית נפטר ועוד...

עובדים אלו בעלי ניסיון בעבודה בישראל, רובם מבינים עברית ברמה זו או אחרת ויכולים להיכנס לעבוד באופן מידי. בחברתנו מאגר דינמי של עובדים זרים אשר עוברים ראיונות וסינון קפדני בכדי להבטיח לכם את העובדים הטובים והמתאימים ביותר.
 

עובד זר המוזמן במיוחד מחו"ל

 
באם לא נמצא עובד זר מתאים מהמאגר בארץ תבוצע הזמנה של עובד זר מחו"ל המותאם לצרכי המטופל.
עובד זר המעוניין להגיע לעבודה בארץ עובר מספר שלבים חשובים:
  • ראיון אישי בחברת כוח האדם בארץ מוצאו.
  • בדיקות רפואיות מקיפות בכדי לוודא שהעובד בריא וכשיר לעבודה.
  • קורס מטפלים סיעודיים בו הוא רוכש ידע בטיפול סיעודי ולומד עברית בסיסית.

בטל אור עובדים זרים נציע לכם מספר מועמדים אשר עשויים להתאים לכם וחברת כוח האדם תעביר למטפל את מהות העבודה ומצב המטופל. כל אשר נותר לעשות לאחר הבחירה בעובד הוא להזמינו במשרד הפנים. נציג טל אור עובדים זרים ילווה אתכם למשרד הפנים לבצע את ההזמנה.
 

רישום בלשכה פרטית

 
כל מעסיק עובד זר חייב להירשם בלשכה פרטית המאושרת על ידי משרד הפנים ולהחזיק במכתב השמה המציין את שם הלשכה בה הוא רשום, שם המטופל, כתובתו ושם העובד הזר.

לאחר הגעת העובד הזר ארצה ולאחר רישום בלשכתנו כמתחייב בחוק אנו נעביר את המטפל לבית המטופל לתחילת עבודתו.

בזמן שהות העובד בבית המטופל תערוך טל אור עובדים זרים ביקורי בית שוטפים של ידי עובדת סוציאלית בכדי לוודא את התאמת המטפל למטופל ובכדי לעקוב אחר מצבו הסיעודי של הנזקק.
 

ביטוח לעובדים זרים

 
הוריכם סיעודיים? מעוניינים להעסיק עובדים זרים?

מחפשים מידע על ביטוח לעובדים זרים? הגעתם למקום הנכון!
 
חשוב שתדעו שעל מנת להעסיק עובדים זרים, יש להגיש לרשות האוכלוסין בקשת היתר מיוחדת. לאחר אישורה, עליכם, על פי חוק עובדים זרים, לבטח את העובד שלכם בביטוח רפואי. ביטוח זה נדרש מאחר ומדובר בעובדים שאינם תושבי ישראל, ואינם זכאים לביטוח בריאות ממלכתי. יש לציין שהחובה לבטח את העובד חלה עליכם כמעסיקים, ולא על חברת הסיעוד או על העובד עצמו.
 

מה החוק אומר?

 
לפי אחד הסעיפים בחוק עובדים זרים "על המעסיק להסדיר ביטוח רפואי לעובד הזר אצל מבטח בעל רישיון בתוקף, לכל תקופת עבודת העובד הזר אצלו. עליו למסור לעובד העתק פוליסת הביטוח בשפה שהעובד הזר מבין. הביטוח הרפואי יכלול את סל השירותים שקבע שר הבריאות בצו עובדים זרים (איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים) (סל שירותי בריאות לעובד), התשס"א-2001.
 

בשביל מה צריך לבטח עובד זר?

 
חוק זה, מטרתו להגן על העובד בעת מחלה, פציעה ובמצבים אחרים שבהם הוא יזדקק לטיפול רפואי. הדבר את הכיסוי שהמדינה מעניקה לתושביה בהתאם לחוק בריאות ממלכתי. מי שאינו מסדיר ביטוח רפואי לעובדיו, עובר על החוק באופן פלילי וגורלו עלול להיות מר.

במקום להסתבך עם החוק ולקוות שאף אחד לא ילשין עליכם, רכשו פוליסה לעובד הזר שלכם ותורידו מלבכם כל דאגה. כך, גם העובד יקבל טיפול הולם שיאפשר לו להבריא במהירות ולהמשיך לטפל במסירות ביקיריכם.
 

זקוקים לפרטים נוספים?

 
חברת טל אור שירותי סיעוד מזמינה אתכם ליצור עמה קשר עוד היום כדי לקבל מידע נוסף בנושא ביטוח לעובדים זרים. הצוות המקצועי והאדיב שלנו יספק לכם את כל האינפורמציה הדרושה בתחום הסיעוד.